KontserdidLaagridReisidÜritused

Väljasõit Hiiumaale ja hällilaulude kontsert “Aovalgest ehani”

Mirel Püss148 vaatamist
Wannamoisa kontsert Hiiumaal Orjaku sadamas

Seekord võttis Wannamoisa ette pikema rännaku üle Väinamere ja sõitis Hiiumaad avastama ning sealsele rahvale muusikailu viima. Kes sai, tegi omale pikendatud nädalalõpu, kel nii hästi ei läinud, jõudis kohale alles laupäeva lõunaks.

Reede õhtul oli vaba aja tegevuste päralt: käidi rannas, mängiti kettagolfi, tehti meie ööbimiskohas Randmäe puhketalus sauna ja jämmiti poole ööni, nagu see meie koorilaagrite ajal ikka on käinud.

Mangu rannas
Foto: Kaidi Väät

Laupäeva hommikul oli proov, nagu ikka, lõuna ajal tutvusime aga Hiiumaa militaarmuuseumi eksponaatidega, saime giid Urmas Seliranna suu läbi mahlaka ülevaate Hiiumaa sõjaajaloost (tundub, et oktoobrikuu võiks hiidlased ümber nimetada sõjakuuks või ettevaatavalt selle kuu üldse oma kalendrist kustutada) ja 5-kilomeetrise jalutuskäigu lähikonna metsades peituvate militaarrajatiste jäänuste juurde.

Wannamoisa naised andunult Hiiumaa muuseumi giid Urmas Seliranda kuulamas
Foto: Janelle Liivar

Õhtuks sättisime end Orjaku sadama külamajja, kus kell 20 algas meie päikeseloojangukontsert koos Kärdla kammerkooriga. Sel korral soovisime oma kontserdiga toetada ka Hiiumaal elavaid Ukraina sõjapõgenikke, kelle toetuseks õnnestus annetustena koguda 117,04 €. Mälestusmeenena said annetajad valida omale lapse käega joonistatud sümboolse pileti.

Piletid, annetused ja kontserdikavad
Foto: Janelle Liivar

Kärdla koori dirigent Raili Kaibald on öelnud, et nad laulavad õhtusse päevasündmused ja mõtted ning tõstatavad ka teravamaid ühiskonna küsimusi; meie poolt tuli esitusele hulk rahustavaid õhtu- ja hällilaule, mille saatel on ka heitlikel aegadel unne suigutatud nii mõnigi väike Tuudur ja Ernst, Kärt ja Pärt, Arvo ja Veljo, Mart ja Maria.

Plakati ja kava kujundanud Kirsti Makkar

Ehkki kogu õhtu oli pilvine ja esialgu ei paistnud päikest kusagilt, loojangust rääkimata, ilmus ta kontserdi ajal siiski välja, nii et kõik oli täpselt nii, nagu peab: kuulajad-vaatajad said läbi koorilauljate selja taga oleva klaasseina ka merre vajuvat õhtupäikest nautida.

“Ta lendab mesipuu poole” ühisesitus
Foto Orjaku küla Facebooki lehelt

Ja see pole veel kõik. Tegime kooride ja pillimeestega kiire ühispildi loojuva päikese taustal ning põrutasime edasi Kärdla poole, sest kell 22 jätkus meie minituur juba sealses muuseumiöös, mille raames andsime mõnusalt kammerliku kontserdikese “Õhtu ilu”, “Nokturni”, Jürisalu-Kõrvitsa “Unelaulu” ja “Kuuga”.

Vasakult paremale: Ellen Takkin, segakoor Wannamoisa (sini-kollases), Kärdla kammerkoor (must-valges), Arvo Haasma, Jaanika Kuusk ja Adeele Reeth Kuusk Orjaku sadamas.
Foto: Kaidi Väät

Ja ka see pole veel kõik. Pärast Kärdla kontserti ootas meid Randmäel rikkalik näksilaud ja oranžides kaluritunkedes üllatus – Iiukala bänd –, kelle lustakate laulude saatel oli mõlema koori liikmetel hea pärast tegusat päeva üksteisega tutvuda, koos lustida ja jalga keerutada. Kangematel pidutsejatel jätkus energiat veel varaste hommikutundidenigi, mis sest, et pühapäeva hommikul tuli juba järgmiseks esinemiseks valmistuma ja uusi laule õppima hakata.

Pidu jätkub täies hoos
Foto: Ave-Õnne Jalakas

Wannamoisa tänab kõiki lahkeid võõrustajaid ja meelelahutajaid Hiiumaal ning oma koori liikmeid Villemit, Sillet ja Pillet kogu korralduse eest!

Kommenteeri